Autor: Zbigniew Kozicki – urodził się w 1952 r. w Uhercach Mineralnych, od 1975 r. pracownik Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, mieszkaniec Soliny. Praktyka w branży, znajomość szczegółów technicznych w połączeniu z szerokimi perspektywami humanisty i zamiłowaniem do historii dają mu podstawy do dzielenia się swą wiedzą z innymi. Fotograf, pisarz, pasjonat historii – prawdziwy człowiek renesansu, zakochany w Bieszczadach potrafiący docenić piękno otaczającego go świata i wejrzeć w czasy przeszłe z szacunkiem pochylając się nad trudami życia przodków.

Łopienka

Fragment książki „Łopienka” (PDF)

Polańczyk

W Dolinie Potoku Ruchlin

 

Solina, tam tak było…

 Książka "Solina, tam tak było...", Zbigniew Kozicki, okładka

Solina, tam tak było, Zbigniew Kozicki (2015)

Solina, tam tak było, Zbigniew Kozicki (2015)

Książka przedstawiająca, za pomocą opisu i dużego zbioru rzadkich zdjęć, historię powstania Zalewu Solińskiego. Fotografie ukazują Czytelnikowi obecnie znajdujący się pod wodą skrawek Bieszczadów, od momentu poprzedzającego rozpoczęcie prac przy zaporze, aż do chwili ich ukończenia. Nie skupiają się one jednak tylko na samym “placu budowy”, ale pokazują również jak wyglądały tereny, przykryte dziś taflą jeziora oraz życie ludzi, którzy je zamieszkiwali. Niniejszą książkę określa jako monografię prezentującą historię wsi Solina, położonej na terenach obecnie znajdujących się pod wodą. Bogata w tekst ale i unikalne zdjęcia, schematy i mapy.

Pobierz fragmenty książki (PDF)

Solina, tam tak było… Autor: Zbigniew Kozicki

KSIĄŻKA „SOLINA, TAM TAK BYŁO…” TO:
WYDANIE – 2011 R., TWARDA OPRAWA, FORMAT – 205×285 mm, 224 STRONY – TEKSTU, WYKRESÓW, RYCIN, CZARNOBIAŁYCH I KOLOROWYCH ZDJĘĆ

 

 ZEW Solina-Myczkowce

Książka "Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce", Zbigniew Kozicki, okładka

 

Książka w najdrobniejszych detalach przedstawia historię powstawania największego w Polsce kompleksu elektrowni wodnych. To prawdziwe kompendium wiedzy oparte na rzetelnych źródłach i znajomości rzeczy oraz wieloletnim doświadczeniu autora, uporządkowane z pietyzmem i przedstawione w wyjątkowo przejrzystej formie. Bogata zawartość merytoryczna wzbogacona została o kilkadziesiąt archiwalnych, absolutnie unikalnych zdjęć, wykresów oraz rycin, które pomogą spojrzeć na proces powstawania obiektów Solina-Myczkowce „z bliska”.

Pobierz fragmenty książki (PDF)

Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce Autor: Zbigniew Kozicki

KSIĄŻKA „ZESPÓŁ ELEKTROWNI WODNYCH SOLINA-MYCZKOWCE”:
WYDANIE – 2011 R., TWARDA OPRAWA, FORMAT – 215×305 mm, 288 STRON – TEKSTU, WYKRESÓW, RYCIN, CZARNOBIAŁYCH I KOLOROWYCH ZDJĘĆ

Jak zamówić książki?

Książki zamówić można na 2 sposoby:

1) Telefon: 691 138 153

2) Email: solina@vp.pl lub domki@wzgorzeporeby.pl

Książki wysyłamy Pocztą Polską, za pobraniem lub po ówczesnej wpłacie na podany nr konta – po przesłaniu dowodu wpłaty. Koszty przesyłki w kwocie 10 zł doliczamy do ceny książki. Jeśli istnieje potrzeba przesłania priorytetem – prosimy zaznaczyć; opłata za przesyłkę będzie nieznacznie wyższa.

Uwaga: W związku z tym, że kupują Państwo książkę bezpośrednio od autora, istnieje możliwość uzyskania autografu lub dedykacji.