Długi weekend Bożego Ciała rozpocznie się już lada chwila. W Bieszczadach, nad Soliną – tutaj jest miejsce gdzie można się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Nadchodzące dni przyniosą ciepłą ale nie upalną aurę. W sam raz na wycieczki i spacery, zmagania sportowe czy wieczornego grilla. W domkach na Wzgórzu Poręby w Solinie nie brakuje też telewizora. Zatem Ci, którzy obawiają się odcięcia od mundialowych wydarzeń mogą być spokojni. U nas też można kibicować (oczywiście z kulturą ;)). Na Wzgórzu Poręby każda pora dnia ma swój urok – czy to świeże poranki, gorące słoneczne południa czy nastrojowe wieczory… Ukwiecony, pachnący i pełen zieleni teren Wzgórza tworzy wyjątkowy azyl dla spragnionych wypoczynku. Na ten moment są jeszcze wolne domki. Spieszcie się – zapraszamy do domków na Wzgórzu Poręby w Solinie!

Dla spragnionych wrażeń w tym roku nie ma wielu imprez w okresie długiego weekendu. W zasadzie tylko jedno ale za to duże wydarzenie.

Bieg Rzeźnika jest towarzyskim rajdem miłośników biegania i Bieszczadów. Blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych. Limit czasu wynosi 16 godzin.W tym roku już po raz jedenasty start w Komańczy! Po raz jedenasty więc możliwość zmierzenia się z trudną bieszczadzką trasą, innymi oraz – przede wszystkim – ze swoim partnerem (partnerką) i samym sobą. Pomimo gwarantowanego bólu udział w Biegu będzie dla wszystkich przyjemnością.
Start XI Biegu Rzeźnika odbędzie się jak zwykle z Komańczy, jak zwykle w piątek po Bożym Ciele: 20 czerwca 2014 o wschodzie Słońca (godzina 3:30). Biuro zawodów czynne będzie dzień wcześniej w godzinach 15:00-18:30 w Cisnej. Zakończenie Biegu odbędzie się 20 czerwca wieczorem w Cisnej. Przed i po zakończeniu grać będzie jak zwykle zespół Wiewiórka na Drzewie.
W trakcie Biegu odbywać się będą rozmaite koncerty m. in. w restauracji Siekerezada w Cisnej. Zamknięciem tego „maratonu” będzie Noc Świętojańska w ramach, której odbędą się koncerty, degustacja potraw lokalnych, zabawy i konkursy na Orliku również w Cisnej – data 22.06.2014 r.
Więcej informacji na stronie: www.biegrzeznika.pl